Czy warto korzystać z laktatora elektrycznego?

Czym jest laktator?

Laktator Simed jest urządzeniem, które warto ze sobą zabrać na czas porodu do szpitala. Pomaga on w odciąganiu pokarmu, a na rynku mamy dostępne dokładnie dwie wersje tego urządzenia. Możemy zakupić laktator elektryczny czy też ręczny. Możemy go kupić w aptekach czy też w sklepach dla matek i niemowląt. Ile kosztuje? Jest to koszt pomiędzy kilkadziesiąt, a kilkaset złotych.

Poleca się kupno laktatora elektrycznego. To on nie powoduje u matek uczucia dyskomfortu. Większość urządzeń posiada regulację rytmu ssania kilkustopniową. Zwykle są one zasilane bateriami. W związku z tym łatwo go zabrać ze sobą do szpitala czy też w podróż. Nawet gdy nie mamy w pobliżu żadnego źródła zasilania. Niektóre szpitale pacjentkom udostępniają laktatory własne, jednak wcześniej o to warto zapytać, gdyż nie wszędzie są one dostępne lub też są dostępne w mocno ograniczonej ilości.

Zalety laktatora elektrycznego

Laktator elektryczny nie tylko jest urządzeniem bardzo wygodnym, ale przede wszystkim jest to rozwiązanie laktacyjnych problemów. Zaleca się jego używanie na przykład w sytuacji, gdy nasze dziecko nie potrafi ssać piersi matki. Łatwiej podać wtedy maleństwu pokarm odciągnięty w butelce. Poza tym redukuje ryzyko zastojów mleka. Pomaga także w karmieniu podczas nadmiaru pokarmu.

Co więcej kolejną zaletą jest możliwość zostawienia mleka odciągniętego w butelce, w sytuacji, w której matka wyjść musi na kilka godzin z mieszkania, ale chce pomimo to, aby maluch dostał jej pokarm, a nie modyfikowane mleko.

W jakich sytuacjach jeszcze sięgnąć po elektryczny laktator? Na pewno taką sytuacją jest gdy brodawka się chowa. Zdarzają się sytuacje, najczęściej po jakiejś dłuższej przerwie bez karmienia, gdy urządzenie to pomoże zmiękczyć brodawkę oraz ją uwydatnić, co maluszkowi ułatwi ssanie.

Laktatora należy także użyć, gdy dziecko nie opróżni całej piersi. Niekiedy pokarmu jest tak dużo, że dziecko nie jest w stanie wszystkiego zjeść, dlatego warto w takich sytuacjach odciągać mleko. Laktator pomaga także kiedy maluszek jest chory oraz ma problemu ze ssaniem. Gdy maluszek na przykład jest przeziębiony i ma zatkany nos, to może mieć nieco trudności z ssaniem prawidłowym piersi. Świetnie się sprawdza gdy ma problem z laktacją. Za pomocą elektrycznego laktatora możemy pobudzić naszą pierś do produkcji pokarmu.

Jak widzimy laktator jest naprawdę bardzo potrzebny. Zainwestujmy w niego jeszcze w momencie gdy jesteśmy w ciąży. Później nie będzie już czasu na zakupy oraz może nam być on już potrzebny.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepic.diller - pl.freepik.com