Jaki warto wybrać laktator?

Spory wybór

Szeroka gama laktatorów dostępnych na rynku sprawia, że mamy ogromną trudność w jego wyborze. Jednak nie martwy się, ponieważ nie jesteśmy z tym wyborem sami. Podczas ciąży wybór laktatora nie znajduje się na ogół na liście priorytetów. Jest to całkowicie normalne. Musimy jednak mieć świadomość, że osiemdziesiąt procent kobiet po porodzie jednak laktatora używa. Zastanówmy się zatem nad jego wyborem wcześniej i dokonajmy rozsądnego zakupu.

Rodzaje laktatorów

Podczas wyboru laktatora przed nami trzy decyzje zasadnicze. Zrozumienie pewnego rodzaju różnić pomoże nam określić nasze indywidualne oczekiwania. Na samym początku musimy się zastanowić czy wybierzemy laktator ręczny czy też elektryczny. Ręczne laktatory są o wiele tańsze od modeli elektrycznych. Co więcej o wiele ciszej pracują oraz są praktyczne do odciągania pojedynczego. Gdy za ich pomocą mielibyśmy odciągać stale pokarm, to byłoby to bardzo pracochłonne. Wymagają jednak stałego pompowania dłonią. Elektryczne laktatory jak na przykład laktator Simed jest znacznie wygodniejszy i łatwiejszy w użyciu (https://www.bee.pl/simed-laktator-reczny-lakta-plus-ltr-6_p1145899.html).

Laktator podwójny czy pojedynczy?

Laktator pojedynczy jest rozwiązaniem doskonałym do odciągania raczej sporadycznego. Podwójny laktator lepiej się sprawdza do odciągania regularnego z przyczyn zdrowotnych lub też w sytuacji naszego powrotu do pracy. Nie tylko on skraca o połowę czas odciągania pokarmu, lecz także pozwala nam uzyskać średnio o jakieś osiemnaście procent więcej pokarmy niż podczas odciągania naprzemiennego z każdej piersi. Jest to wybór doskonały dla mam zapracowanych. Pokarm uzyskiwany poprzez odciąganie z każdej piersi jednocześnie także się wyróżnia wyższą zawartość kalorii oraz tłuszczu.

Poradźmy się profesjonalisty

Na pewno młodzi rodzice mają problem z wyborem odpowiedniego laktatora. Mogą się w każdej sytuacji poradzić specjalisty. Tym specjalistą jest na pewno pediatra. Pediatra doradzi nam jaki laktator powinniśmy kupić. Jednak już na etapie gdy chodzimy na zajęcia do szkoły rodzenia powinniśmy o tym pomyśleć. Wówczas jest najlepszy czas. Nie mamy jeszcze dziecka, a więc nie mamy także za dużo obowiązków. Gdy nasze dziecko będzie już na świecie, to nie będziemy wiedzieli jak żyjemy, a do tego nie będziemy mieli czasu na chodzenie po sklepach. Jakby nie było jest to wskazane. Im wcześniej kupimy laktator tym lepiej. Będziemy już przygotowani. Musimy po prostu zaliczyć go do wyprawki dla dziecka. Jest to naprawdę bardzo ważne. Zróbmy w ten sposób, a później będziemy już mogli cały czas poświęcić swojemu dziecku.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepic.diller - pl.freepik.com